۲۰میلیون کودک آمریکایی پدران خود را از بانک‌های DNA پیدا می‌کنند

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، فرشته روح‌افزا در نشست مشورتی با اساتید زن دانشگاه‌های سراسر کشور که به‌منظور پاسخ به سؤالات اساتید دانشگاه در خصوص مسئله حجاب و عفاف برگزار شد، اظهار داشت: متأسفانه شاهدیم در برخی مجله‌هایی که توسط معاونت امور زنان ریاست جمهوری تأمین مالی می‌شود، مدل زندگی غلطی را به‌عنوان ازدواج سفید به خورد جوانان می‌دهند در حالی که اول، این ازدواج، ازدواج نیست دوم ، سفید بودن آن دروغ ۱۰۰برابری است و یک مدل غربی محسوب می‌شود، چرا آن را تبلیغ می‌کنند؟

وی با بیان این پرسش “وقتی برای فروختن غذای گربه باید عکس مستهجنی از یک زن به‌روی پاکت آن وجود داشته باشد و این آمال، آرزو و انتهای مدل غربی برای زنان است چگونه ما می‌توانیم از این مدل استفاده کنیم ؟” گفت: متأسفم که این مدل به‌عنوان نسخه در روزنامه، مجلات و برخی فیلم‌ها این‌گونه سبک زندگی را می‌بینیم و به جوانان خود آن را اعلام می‌کنیم و بعد می‌گوییم: “چرا جوانان طلاق می‌گیرند؟”

مدیر طرح، برنامه و تدوین سیاست شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده با اعلام “ما در این حوزه بحران داریم” تصریح کرد: از مسئولان آموزش عالی سؤال می‌کنیم که چرا در مورد حجاب و عفاف کار نمی‌کنیم که آنها می‌گویند: مگر ما می‌توانیم در قرن ۲۱ روی حجاب و عفاف کار کنیم؟ سؤال اینجاست: آیا نگاه متعالی به حجاب و عفاف این است؟

وی با ابراز “ما نه مخالف تحصیل و نه مخالف هویت زنان هستیم” خاطرنشان کرد: صدا و سیما که این‌قدر آموزش ارتباط با نامحرم را یاد می‌دهد، آیا آموزش محبت‌ورزی بین همسران را آموزش می‌دهد؟

روح‌افزا گفت: منابع غربی اعلام کرده‌اند که در آمریکا ۲۰ میلیون کودک وجود دارد که پدران خود را باید توسط بانک‌های  DNA پیدا کنند این همان آمال و آرزوی غربی‌هاست. چرا به آن توجه نمی‌شود؟ آیا می‌خواهیم به اینجا برسیم که از مدل‌های غربی استفاده می‌کنیم؟

عضو سابق هیئت‌علمی دانشگاه منچستر انگلیس اضافه کرد: هر ۱۰ ثانیه یک زن آمریکایی به‌علت کتک آن هم به‌علت غیرت کشته می‌شود، چرا نمی‌خواهیم بفهمیم که این همان مدلی است که غرب آن را برای ما در نظر گرفته است؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.