bright threads in basket, scissors and measuring tape

آغاز دوره های خیاطی (ویژه)

امروزه هنر خیاطی با توجه به روند کنونی جامعه و نیاز به پوشاک و حسن تنوع طلبی که در این زمینه دارد جز پرکارترین و پردرآمدترین هنرها و مشاغل به حساب می آید . وما با لطف و عنایت خداوند و مدد دوستان و همراهی عزیزانمان بر آن شدیم در این مکان علمی ، فرهنگی مذهبی ( جامعه زینب “س” ) به آموزش این هنر ارزشمند با تمام توان بپردازیم .

عموماً در مراکز آموزشی متخصص این هنر ، جهت یادگیری باید چندین ترم آموزشی را طی کنند تا بتوانند به صورت نیمه حرفه ای یا حرفه ای این هنر را یاد بگیرند و با توجه به این که این کار هم زمان بر است و هم پرهزینه ، لذا به دنبال راهی بودیم تا در مدت زمانی اندک طی دوره   (۹-۷ ماه ) وطی ۲ جلسه در هفته با مدت زمان ۲ ساعته بیشترین و پرکاربردی ترین موارد آموزش خیاطی اعم از طراحی و دوخت و نکات ریز را در اختیار هنرجویان عزیز قرار دهیم .

 1 2222222

آنچه شما می آموزید :

در این دوره آموزشی که چندین بار برگزار شده است ومورد رضایت اکثریت هنرجویان عزیز واقع شده به آموزش الگو کشی (دامن بالا تنه مانتو پالتو بچه گانه و مردانه و … ) پرداخته ایم با بهترین و آسان ترین شیوه دوخت به همراه ارائه جزوات دقیق که تاثیر بسزایی در یادگیری هنرجویان دارد .

در ابتدا هنرجویان به کمک مربی خود با الگوکشی و دوخت چند مدل دامن که تقریباً یک ماه طول می کشد آشنا شده و سپس الگوکشی بالا تنه و دوخت آنها اعم از کت و مانتو و پالتو می پردازند و بعد بصورت ترکیبی مدلهای مختلف را آموزش می بینند . آنچه در این دوره تقریباً کامل به هنرجو ارائه می شود شامل انواع دامن ها (۲۰ مدل ) ،انواع یقه (۳۰مدل) ، انواع آستین (۱۵ مدل ) ،انواع جیب ها ، برش ها ، دوخت های ترکیبی تزئینی ، انواع آسترکشی ها وانواع شلوار زنانه ( باالگو ، سایزبندی و حاملگی ) ، لباس بچه گانه و مردانه با تمامی نکات دوخت و برش می باشد .

 

 

دوخت انواع چادررنگی و مشکی :22221

هنر خیاطی شاخه های متفاوتی دارد که یکی ازآن شاخه ها که تاثیر بسزایی در حفظ عفت جامعه دارد حجاب می باشد . به یاری خداوند و با استعانت به خانم فاطمه زهرا “س” به آموزش ۱۵ مدل چادر و ۱۰ مدل مقنعه نیز در این مرکز علمی فرهنگی پرداخته ایم . که دوره آموزشی به صورت ۳ ترم مجزا می باشد . ترم اول و دوم هرترم شامل ۵ مدل چادر و ۵ مدل مقنعه و ترم سوم شامل ۵ مدل چادر می باشد که هر ترم تقریباً ۷ جلسه به طول می انجامد و سعی کرده ایم با ارائه جزوات دقیق تمامی نکات آموزشی را به نحو احسنت ارائه دهیم . و اما مدل های مختلف چادر و مقنعه که در طی این سه ترم آموزش داده می شود به شرح زیر می باشد :

ترم اول : چادر ساده به دو روش و مقنعه پفی – چادر ملی و شال مقنعه – چادر آستینی و مقنعه نقاب سرخود – چادر عربی و مقنعه خبرنگاری – چادر لبنانی و مقنعه مصری وفا

ترم دوم : چادر دانشجویی و مقنعه کراواتی – چادر کیسه ای نماز و مقنعه نماز – چادر کمری حنانه و مقنعه بیتا – چادر فارسی و مقنعه پروانه – چادر کمری حسنا و مقنعه آستین دار

ترم سوم : چادر صدف – چادر بحرینی – چادر شال دار – چادر کمری قجری – چادر جلاله

از خداوند بزرگ می خواهیم تا همیشه اهداف متعالی و راه رسیدن به آنها را برایمان مقدور فرماید .

 

مدرس استاد ارجمند سرکار خانم میرزا علی            

         دفتر مرکزی جامعه زینب “س”

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>