مصلحی

حجت الاسلام مصلحی وزیر سابق اطلاعات در نشست دی دانشگاه شیراز :

یکی از افراد نزدیک به مسئولین هفته‌ای ۲۰۰ میلیون تومان پول خرج می‌کرد تا افراد را به خیابان بیاورد/ تجمع برخی بر سر چهارراه‌ها با مخارج یک فاحشه انجام می‌شد/ مشکلات اقتصادی کشور تنها ۲۰ درصد با تحریم‌ها ارتباط دارد

حجت‌الاسلام مصلحی با بیان اینکه نفوذ در بخش‌های مختلفی از جمله ترور افراد و ترور شخصیتی وجود دارد، گفت: در بحث نفوذ ورودی، موضوع ترور افراد و ترور شخصیت مطرح است که از جمله آنان می‌توان به انجمن حجتیه در انقلاب اسلامی اشاره کرد که به طور سنگین نیز در حال کار کردن هستند. موضوع دیگر التقاط است؛ زمانی که ما متوجه فعالیت‌های دستگاه حجتیه شدیم، با پیگیری‌های مختلف، اصل موضوع را در اختیار برخی از سایت‌ها قرار دادیم اما برخی از مدیران کشور تصمیم داشتند با پیشنهاد بودجه‌های میلیونی، مانع از انتشار این مباحث در سایت‌ها شوند.
رجانیوز – گروه سیاسی: حجت‌الاسلام والمسلمین مصلحی پیش از ظهر چهارشنبه در نشست ۹ دی که با اساتید دانشگاه شیراز برگزار شد، گفت: علی‌رغم اینکه برخی از خواص و نخبگان در نقشه سرویس‌های اطلاعاتی دشمن بودند و اشتباهات محاسباتی انجام دادند، اما ملت با حضور در میدان و حماسه ۹ دی، نقشه آنها را از بین بردند.
وی ادامه داد: فتنه پایان نیافته و به طور حتم تا زمانی که انقلاب اسلامی با قدرت در حال حرکت است، همانگونه که فتنه‌ها از قبل وجود داشته، ادامه خواهد داشت.
وزیر سابق اطلاعات تاکید کرد: استکبار با عوامل مختلفی برای پیشرفت انقلاب مانع‌تراشی می‌کند اما خوشبختانه به نتیجه نرسیده و نخواهد رسید، چرا که سه محور اصلی که امام (ره) آنها را مد نظر قرار داده بود، امروز به نتیجه رسیده است.
حجت‌الاسلام مصلحی ادامه داد: توسعه انقلاب اسلامی در داخل، منطقه و جوامع بشری از اهداف بزرگ امام(ره) بود که امروز هر سه این موارد اجرا شده است و خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران با قدرت در حال پیشرفت است.
وی با بیان اینکه در بحث منطقه‌ای، جایگاه جمهوری اسلامی ایران مشخص است، گفت: عصبانیت استکبار از پیش‌روی اسلام است که در حال افزایش نیز هست. غرب پیشرفت علمی ندارد و آنچه را که ما می‌بینیم، تکرار علم است و اگر شما به کتاب‌هایی از جمله «قانون ابوعلی‌سینا» مراجعه کنید، شاهد تکرار علم خواهید بود.
وزیر سابق اطلاعات تصریح کرد: اندیشمندان استکبار با توجه به اسلام‌هراسی قوی که دارند، اما به دنبال شناخت حرف‌های اسلام هستند.
حجت‌الاسلام مصلحی با بیان اینکه نفوذ در بخش‌های مختلفی از جمله ترور افراد و ترور شخصیتی وجود دارد، گفت: در بحث نفوذ ورودی، موضوع ترور افراد و ترور شخصیت مطرح است که از جمله آنان می‌توان به انجمن حجتیه در انقلاب اسلامی اشاره کرد که به طور سنگین نیز در حال کار کردن هستند. موضوع دیگر التقاط است؛ زمانی که ما متوجه فعالیت‌های دستگاه حجتیه شدیم، با پیگیری‌های مختلف، اصل موضوع را در اختیار برخی از سایت‌ها قرار دادیم اما برخی از مدیران کشور تصمیم داشتند با پیشنهاد بودجه‌های میلیونی، مانع از انتشار این مباحث در سایت‌ها شوند.
وی یادآور شد: التقاط را نمی‌شود دستگیر کرد، چرا که موضوعی برای اثبات وجودی در دست نیست. از طرفی دیگر در بحث نفوذ موردی، فردی را به قدرت می‌رسانند و در مواردی دیگر دیده شده که نفوذ موردی، نفوذ جریانی داخلی را نیز پوشش می‌دهد که برای نفوذ، مثلث دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا، انگلیس و اسرائیل با یکدیگر متحد شده و حرکت می‌کنند که در این میان حتی خطوط قرمز اطلاعاتی نیز شکسته می‌شود.
وزیر سابق اطلاعات تاکید کرد: دستگاه‌های اطلاعاتی استکبار به طور علنی از کشورهای منطقه استفاده می‌کنند که در این میان جنسیت و پول را به عنوان طعمه خود قرار داده‌اند.
حجت‌الاسلام مصلحی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نفوذ جریانی گفت: در نفوذ جریانی دو بازوی حزب و جنود مورد استفاده قرار می‌گیرد.
وی یادآور شد: در فتنه ۸۸ طی بررسی‌هایی که انجام دادیم، بیش از ۲۵۰ نفر در سفارت انگلیس کار می‌کردند که از این میان ۵۴ نفر انگلیسی و ۲۰۰ نفر ایرانی بودند. این افراد در سطح کشور پراکنده شدند و ملاقات‌های مختلفی با خواص انجام دادند تا آنان را دچار اشتباه محاسباتی کنند.
وزیر سابق اطلاعات تاکید کرد: اشتباه محاسباتی در بین مسئولین و خواص مهمترین موارد در بروز فتنه است.
وی افزود: فراموش نکنیم که جمل، نهروان و صفین جنگ نبود، بلکه فتنه داخلی بود.
حجت‌الاسلام مصلحی با بیان اینکه فتنه ۸۸ و تجمع برخی بر سر چهارراه‌ها با مخارج یک فاحشه انجام می‌شد، گفت: زمانی که متوجه شدیم در یکی از چهارراه‌های تهران، جمعیتی حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ نفر تجمع کردند، این وضعیت را مورد بررسی قرار دادیم که نتیجه آن به یک زن فاحشه ایرانی که از انگلیس به کشور وارد شده، رسید که مأموریتش، ارتباط برقرار کردن با افراد و پول دادن به آنها در راستای تجمع کردن بود.
وزیر سابق اطلاعات تاکید کرد: بررسی‌های دیگر ما نشان می‌داد که یکی دیگر از افراد نزدیک به مسئولین نظام نیز هفته‌ای ۲۰۰ میلیون تومان پول خرج می‌کرد تا تجمع کننده جمع کند و افراد را به خیابان بیاورد.
وی ادامه داد: در فتنه ۸۸، فیسبوک و فضاهای اجتماعی نیز نقش بسیار مهمی داشتند. در همان سال طی برنامه‌ریزی‌های انجام شده، قرار بود فیسبوک به مدت چند ماه تعطیل و خود را بازسازی کند که با مخالفت شدید اوباما مواجه شد، چرا که برای استفاده از فیسبوک، در فتنه ۸۸ برنامه‌ریزی کرده بودند.
حجت‌الاسلام مصلحی خاطرنشان کرد: برای مقابله با آنها، چند نفر از جوانان نخبه بسیجی را جمع کرده و موضوع مقابله را مطرح کردیم که خوشبختانه ضربه بسیار سنگینی را به آمریکایی‌ها وارد ساخته‌ایم و فضای مجازی را از آنها گرفتیم.
وزیر سابق اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه چرا از بشار اسد حمایت می‌کنیم؟ گفت: بیداری اسلامی وقتی در دنیای اسلام شکل گرفت، با مخالفت برخی از افراد مواجه شد اما تحقیقات ما نشان داد که استکبار به دنبال خراب کردن مقاومت در سوریه، حزب‌الله و ایران است؛ بنابراین به طور کامل در مقابل آنها ایستادیم و اینکه هر از مدتی بحث گزینه نظامی را مطرح می‌کنند، چیز عجیبی نیست چرا که امروز هم وجود دارد.
وی با بیان اینکه مشغول کردن به خیال‌پردازی، زیبا جلوه دادن عملکرد نادرست، شایعه‌سازی، دروغ‌پراکنی و … از دیگر موارد نفوذ است، گفت: اینکه بخواهند وعده‌های دروغین بدهند، از موارد نفوذ فتنه است. به طور مثال مصوبه اخیری که اوباما امضا کرده، با محاسبات غلط بین مسئولین و برخی از خواص که اعلام می‌کنند اجرایی شدن آن باعث بروز مشکلات می‌شود نیز به نوعی ساده‌اندیشی است؛ چرا که این طرح توسط اوباما امضا شده و اجرایی هم می‌گردد.
حجت‌الاسلام مصلحی یادآور شد: مشکلات اقتصادی کشور تنها ۲۰ درصد با تحریم‌ها ارتباط دارد و مابقی هیچ‌گونه ارتباطی با تحریم ندارد؛ در حالی که اگر ما به اقتصاد مقاومتی توجه می‌کردیم، مشکلاتمان برطرف می‌شد.
وزیر سابق اطلاعات افزود: متاسفانه امروز شاهدیم که در تهران، جشنواره لباس تُرکی برگزار می‌شود که این موارد جای تأسف دارد.
وی تصریح کرد: فتنه ادامه خواهد داشت، بنابراین باید مراقب باشیم.
8 پاسخ

تعقیب

دیدگاه خود را ثبت کنید


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>